Palmiye Sitesi Neden Yıkıldı Öne çıkarılmış

Tem 16 2015 İlk yorum yapan siz olun!
Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depreminde Onikişubat ilçesi Şehit Abdullah Çavuş Mahallesinde yer alan Palmiye Sitesi’nin depremde yıkılan 9 katlı A,B ve C blokları toplamda 55 daireden oluşmaktadır.

Depremden az sayıda sağ kurtulan komşularımızın ve görgü tanıklarının verdiği ifadelere göre gece 04.17’de gerçekleşen depreme sadece 10 saniye dayanan sitenin 3 bloğu 55 aileye mezar olmuştur. Öyle ki arama kurtarma çalışmalarında hayatını kaybeden bir çok aileye yataklarında ulaşılmıştır.

Palmiye Sitesi Neden Yıkıldı.

Ali BABAOĞLU tarafından yapılan sitenin birçok sakini dairelerini alırken depreme dayanıklı yapıldığı konusunda tembihlenmiş, yapıldığı dönemde konumu ve büyüklüğü itibariyle Kahramanmaraş’ın sayılı sitelerinden biri olmuştur. Toplamda 6 bloktan oluşan sitenin İsmet Karaokur Bulvarı üzerindeki A,B ve C blokları yıkılmıştır.

Sitenin bu kadar kısa sürede yerle bir olmasının arkasında bir sürü ihmal bulunmaktadır ...

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından müteahhit Ali BABAOĞLU hakkında maalesef depremden 6 gün sonra 12 Şubatta yurtdışı yasağı kararı çıkartılmıştır. Depremin üzerinden yaklaşık 6 ay geçmesine rağmen hala bulunamamıştır. Palmiye sitesinde çok sayıda yakınını kaybeden aileler olarak verdiğimiz adalet ve hukuk mücadelesini sonuna kadar devam ettirmekte kararlıyız.

Ülkemiz deprem kuşağında yer almaktadır. Hakeza şehrimiz de öyle. İnsanları deprem değil, deprem yönetmeliğine uygun yapılmayan, gerekli yapı denetim ve kontrolleri yapılmayan binalar öldürmüştür. Sitenin yanıbaşında yer alan Ahsab-ı Kehf binası Palmiye sitesinden daha eski bir yapı olmasına rağmen depremde bir camı dahi kırılmamıştır. Bu bir cinayettir ve bu cinayetten sadece  müteahhit Ali BABAOĞLU değil, yapı denetimden projeye izin ve onay veren belediye personellerine, mimar ve mühendislere kadar herkes sorumludur. Sorumlular Türk yargısı ve adalet önünde hesap verene kadar bu mücadelenin takipçisi olacağız.

 

Okunma 505 kez Son değişiklik Ağu 17 2023
Bu kategorideki diğerleri: Saitbey Sitesi Neden Yıkıldı »
Super User

Adalet Peşinde Aileleri www.adaletariyoruz.com resmi web adresinde hukuk mücadelesine devam ediyor. Bu mücadelemizde bir mumda siz yakın ve yorumlarınız ve beğenilerinizle destek olun lütfen.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.