Saitbey Sitesi Neden Yıkıldı Öne çıkarılmış

Ağu 17 2023 İlk yorum yapan siz olun!
Ögeyi değerlendirin
(2 oy)

Kahramanmaraş merkezli depremde 06.02.2023 tarihinde saat 04.17 yaşanan depremde Özçam market üstü Sait bey sitesi depremin ilk 8 9 saniyesinde önce A blok sonrasında B blok dönerek ve yan yatarak yıkılıyor.

B bloktan 27 A bloktan 16 kişi yaşamını yitirdi ve halen 11  12 yaşlarında 2 çocuğumuza hiçbir şekilde ne yaralı ne enkaz alanında ulaşılamadı.

Saitbey Sitesi Neden Yıkıldı.

Binanın yıkılma sebebine bakacak olursak market sahibi ve inşaatın mütehatin  projeye aykırı hareket etmesi beton yerine gereğinden çok köpük kullanması kolon kiriş yerlerinde temizleme yapılmaması kolonlara çirozların gerekenden çok çok az kullanılması perde betonu yarım bırakıp tamamlamaması dükkan boyunu projede olması gerekenden yüksek yapması dükkan kısmında yapı kullanım iznini aldıktan sonra ruhsatsız bir şekilde izin almadan kolon ve kirişlere asma kat için çelik profil diye tabir edilen demirleri saplamak suretiyle monte edip binanın taşıyıcı kolonlarında ve kirişlerinde tahribata yol açmıştır.

Sitenin bu kadar kısa sürede yerle bir olmasının arkasında bir sürü ihmal bulunmaktadır ...

Bu durum kolon ve kirişlere ağırlık bindirmiştir. Ayrıca, binanın yan perde duvarı tamamlanmadığı için binanın altında gölcük oluşumuna neden olarak, binanın yıkımına sebebiyet vererek bina sakinlerinin ölümüne neden olmaktadır. 

Okunma 964 kez Son değişiklik Ağu 17 2023
Super User

Adalet Peşinde Aileleri www.adaletariyoruz.com resmi web adresinde hukuk mücadelesine devam ediyor. Bu mücadelemizde bir mumda siz yakın ve yorumlarınız ve beğenilerinizle destek olun lütfen.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.