Fuat Koku Sitesi Neden Yıkıldı Öne çıkarılmış

Eyl 27 2023 İlk yorum yapan siz olun!
Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

HATAY- ANTAKYA ODABAŞI MAH. FUAT KOKU SİTESİ: Özel Akademi Hastanesi Yanı

Hatay’da en büyük yıkımların olduğu bir mahalle Odabaşı Mahallesi.

Fuat Koku Sitesi- A ve B blok olmak üzere iki bina. Her blok 9 kat. Alttaki 2 kat dükkan. Bina 6 yaşındaydı. Depremin altıncı saniyesinde önce  b blok yıkılıyor, daha sonra b bloğun a bloğun üzerine çökmesi ile a blokta yıkılıyor. Siteden bağımsız aynı yerde bulunan bina ağır hasarlı olmasına rağmen yıkılmazken site yıkıldı. Depremden sonraki günlerde Hatay’da “Yapı Denetim Binası” apar topar yıktırıldı.[1] Bundan dolayı bina ile ilişkili belgelere ulaşma konusunda sıkıntılar var.

Deprem Hukuk Mücadelesinde Sonuç Alamayan Bizleri Böyle Vurdu

Toplam 2 bloktan 85 kişi vefat ettiği tahmin ediliyor. Ben Döne Kaya. Mesleklerinden dolayı Hatay’da bulunan polis memuru ablam Fatma Kaya Peksoy, asker eşi, abim Mahmut Peksoy ve 9 aylık yeğeni Çınar bebek vefat etti. Annemin torununu ve kızını ziyarete gitmesinin üzerinden sadece üç gün geçmişti ki annemde depreme Hatay’da yakalandı ve vefat etti. Hatay’ın genelinde olduğu gibi bizim de enkazımızınız ilk gününde kimse yoktu. Abim 7 Şubat sabah beş gibi enkaz yerine gitti, kendi çabasıyla çıkarmaya çalıştı ama böyle bir yıkım karşısında imkansızdı. İkinci günün akşamında Odun Pazarı Belediyesi ekibi OBAK geldi. İki gün geçtikten sonra kolluk kuvvetleri yeni gelmeye başladı. Abim, depremin altıncı gününde 9 aylık bebeğimizin cansız bedenine babasının kollarında, ablamı da annemizin yanında buldu.

Deprem Sonrası

Fuat Koku Toplam 2 bloktan 85 kişi vefat ettiği tahmin ediliyor.

Beton kalitesinin düşük olması, Amik ovası üzerine yapılaşma, kaçak kat ve Asi Nehri’ne yakınlığından dolayı sıvı zemine inşa  gibi nedenlerden dolayı binalar yıkıldı. Müteahhit Fuat Koku ile oğlu Murat Koku olup depremden sonraki günlerde oğlu soyadını değiştirip “Fuatoğlu” yapmıştır. Müteahhit Murat Fuatoğlu ve yapı denetimci Onur Çinçin tutuklu. Hukukî sürecimiz sekiz ay geçmesine rağmen adliyedeki bazı problemlerden dolayı yavaş ilerlemektedir. Bilirkişi raporlarındaki dikkatsizlik ve belirli evraklara ulaşılamıyor olması da bu süreci yavaşlatmakta. Adalet yerini bulana kadar mücadelemiz devam edecektir. Elli beş yaşına kadar köyünden ayrılmayan annemin, 9 aylık yeğenimin hayatlarında yetkililere belki de ilk defa ihtiyaçları oldu. AMA Onlar orada YOKTULAR!

Bunca göz göre göre yapılan usulsüzlük – adaletsizlik – göz yumma – arka çıkma – cezai müeyyide uygulamama – yürütmeyi durdurma gibi süreçleri yaşadıktan sonra depremden sonra 6 ay geçti ve hala suçlu demiyorum katiller hala elini kolunu sallayarak geziyorlar.

Bina Ne kadar hızlı yıkıldı

Deprem Öncesi

Bu depremde Toplam 2 bloktan 85 kişi vefat ettiği tahmin ediliyor.

 

İletişim ve Sosyal Medya Adresleri

Twitter Adresi: @fuat.kokusitesi


İnstagram Adresi: @fuat.kokusitesi
Enkaz Yakınları İrtibat Telefonu: 

Okunma 925 kez Son değişiklik Kas 12 2023
Bu kategorideki diğerleri: İbrahim Elif Sitesi Neden Yıkıldı »
Super User

Adalet Peşinde Aileleri www.adaletariyoruz.com resmi web adresinde hukuk mücadelesine devam ediyor. Bu mücadelemizde bir mumda siz yakın ve yorumlarınız ve beğenilerinizle destek olun lütfen.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.